Hakkımızda
Meslek yüksekokulumuzda ilk önce "İş sağlığı ve güvenliği"  programı ilk öğrencilerini almıştır ve eğitime başlamıştır. Ayrıca "Bilgisayar programcılığı" ve "Raylı sistemler makine teknolojisi" programları 2018/2019 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul etmiştir.
Öğrenci sayımız 100'dür. Meslek yüksekokulumuz 1 doçent, 4 tane öğretim görevlisi, 2 tane okutman, 1 yüksekokul sekreteri, 5 tane memur ile 2015/2016 öğretim yılında derslere başlamıştır.
İçinde bulunduğumuz eğitim binamızı, Yenice Yüksekokul Yaptırma Derneği  temelini atmış, su basamağına gelmiş daha sonra da Karabük Üniversitesi devletimizin imkanları ile binayı tamamlamıştır.
Yüksekokulumuz bugüne kadar kaymakamlığın maddi ve manevi desteğini  her zaman yanında görmüştür. Kaymakamlık ve yerel yöneticiler ellerinden gelen yardımı yapmışlardır.
Yüksekokulumuzda 12 adet derslik, 4 tane amfi, yemekhane, kantin, 2 tane bilgisayar laboratuvarı, 16 tane öğretim elemanı odası, 2 tane müdür yardımcısı odası bulunmaktadır.
Öğrencilerimize öğle yemeği üniversitemizin merkez kampüsünden getirilmekte ve isteyen her öğrencimiz  4 kap yemeği  2  TL  vererek yiyebilmektedir.
Bütün derslerimiz konusunda uzman hocalar tarafından verilmekte ve boş geçen dersimiz bulunmamaktadır. Okulumuzdaki bilgisayar laboratuvarında ve okul içinde internet erişimi olup öğrencilerimiz rahatlıkla internete girip  aradıkları ve istedikleri dökümanlara  ulaşabilmektedir.
Önümüzdeki yıllarda  yörenin imkanlarından da yararlanacak, yöre insanlarına  ve ülkeye  katkılarda bulunacak  ve öğrencilerin de istihdam  edilmelerini kolaylaştıracak  yeni bölüm ve programların açılması için gerekli  çalışmalara ve araştırmalara başlanmıştır.
Yüksekokulumuz; 1 Profesör, 5 Doktor Öğretim Üyesi, 8 Öğretim Görevlisi, 1 Yüksekokul Sekreteri, 5 Memur  ile  2019/2020 eğitim öğretim yılında derslere devam etmektedir.