Bilgisayar Programcılığı
 
 
Meslek Yüksekokulumuz, Bilgisayar Tek. Bölümü 2018/2019 eğitim ve öğretim yılından beri "Bilgisayar programcılığı" programına öğrenci kabul etmektedir.
Öğretim planı için 
tıklayınız. Ders içerikleri için tıklayınız.

Program Tanıtımı için tıklayınız.

 
Program Hakkında
 
Son yıllarda bilişim sektöründeki hızlı gelişmelere paralel olarak iş hayatında ve güncel yaşamda bilgisayar teknolojisi kullanımı hızla artmaktadır. Bu bağlamda Bilgisayar Programlama Bilişim sektörünün en popüler çalışma alanlarındandır. Programda  sektörünün her alanında çalışma imkanı sağlayacak ara eleman yetiştirmektir (Yazılım, Donanım, Network).
 
Bilgisayar Programcılığı Programı; başta yazılım geliştirme (web, masaüstü ve mobil) ve veri tabanı (tasarım ve yönetme), donanım, bakım-onarım, network kurulumu ve yönetimi gibi alanlarla ilgilidir. Bilgisayar Programcılığı programındaki öğrenciler, bilgisayar bilimlerinin her alanında yeterli bilgiye sahip, bilgisini yüksek derecede uygulama becerisiyle donatılmış, kendisini teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli olarak geliştirebilen kişiler olarak yetiştirilmektedir.

Alınacak Derece

Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Bilgisayar Programcılığı alanında Ön Lisans derecesine sahip olunur.

Program Mezunlarının İş İmkanları

Program mezunları web tasarımı, programlama, sistem kurulumu, bakım ve onarımı ile ilgili olarak kamu veya özel kuruluşlara ait bilgi işlem merkezlerinde, bilgisayar satış firmalarında, teknik servislerde çalışabilirler.